SAKUROMIS KVEPIANTI JAPONIJA

Registracija į kelionę: Gitana Virbickienė, tel. +370 699 37779

 

Kelionės data: 2019 balandžio 14 - 25 d.

(gali koreguotis diena anksčiau ar vėliau, priklausomai nuo patogesnių lėktuvo bilietų)

 

Kelionės trukmė: 12 dienų

 

Grupės dydis: 8-10 keliautojųKelionės kaina be lėktuvo bilietų: 3 200 eurų

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

·        Vietinio transporto išlaidos pagal programą: greitųjų traukinių JR Rail pasai, metro, keltuvų ir kitų transporto priemonių bilietai.

·        Nakvynės viešbučiuose su pusryčiai.

·        Nakvynė su pusryčiais, vakariene ir improvizacinio pasirodymo šou Japoniško stiliaus nakvynės namuose Aomoriya.

·        Įėjimai į parkus ir muziejus pagal programą, Kabuki teatro bilietai.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

·        Lėktuvo bilietai iš Vilniaus iki Narita oro uosto (Tokijas) ir atgal. Priklausomai nuo avialinijų ir pirkimo datos, lėktuvų bilietai gali kainuoti nuo 600 iki 1100 eur. Bilietų pirkimu pasirūpinsime mes.

·        Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).

·        Pietūs ir vakarienės.

·        Asmeninės išlaidos suvenyrams bei pirkiniams.

 

Grupę lydės ir kartu keliaus:

Profesionalus kelionės vadovas ANDRIUS GELEŽAUSKAS - daugiau nei dešimtmetį Japonijoje gyvenantis lietuvis. Jam ne kartą yra tekę lydėti lietuvius, kurie Tekančios saulės šalyje lankėsi oficialių ir neoficialių vizitų metu.

 

Japoniškos mados ir dizaino namų MUGEN įkūrėja GITANA VIRBICKIENĖ. Ji suorganizuos išskirtinius apsilankymus Japoniškos mados manufaktūrose, kūrybinėse dirbtuvėse, o taip pat susitikimus su Japoniškos mados kūrėjais, kurių kolekcijomis prekiauja MUGEN mados namai.

 

Kelionės tikslas:

Savo akimis pamatyti, savo uosle pajausti ir savo rankomis prisiliesti prie pačio įspūdingiausio renginio Japonijoje - SAKURŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖS.

 

Pavasaris - tai pats gražiausias ir magiškiausias metų laikas Japonijoje, kai HIROSAKI pilies apylinkėse pražysta daugiau nei 2 600 sakurų medžių! Nepakartojamų akimirkų įspūdis, apsilankius šioje vietoje ir šiuo laiku, lieka visam gyvenimui!Šios kelionės išskirtinumas:

 

·        Atsižvelgiant į keliautojų individualius pageidavimus sudaryta išskirtinė programa.

·        Pasinaudojant įdirbiu mados srityje, surengti susitikimai su Japoniškos mados kūrėjais.

·        Asmeniška pagalba ieškant unikalių vietų įsigyti kokybiškų pirkinių, pradedant drabužiais ir baigiant iš anksto numatytų įsigyti pirkinių paieškomis.

·        Autentiški pasakojimai apie Japonijos kultūrą, jos žmones, siekiant suvokti šios visuomenės kitoniškumą.

 

KELIONĖS PROGRAMA:

1 diena. Skrydis Vilnius - Tokijas

Tarptautinis skrydis: Vilnius - tarpinis miestas - Tokijas

2 diena. TOKYO


Atsidūrus Narita oro uoste, sutvarkomos imigracijos procedūros ir atsiimame JR Rail pass bilietus. Iš oro uosto vykstame į viešbutį Tokijuje.

 

Po trumpo atokvėpio pradedame pažintį su Tokijumi.

 

Tokijas iki 1968 m. Buvo vadinamas Edu, tačiau po to, kai Japonija atsivėrė išoriniam pasauliui ir imperatorius čia persikėlė iš Kioto, šis miestas tapo naująja sostine ir gavo Tokijo, “rytų sostinės”, vardą.

 

Dabartinis Tokijas, tarsi, atskira savarankiškai besisukanti visata. Tai milžiniški verslo ir prekybos centrai, daugybė muziejų, meno galerijų, mokslo įstaigų bei universitetų, senovinių ir modernių kavinių bei restoranų, kurie gyvuoja nenurimstančiu miesto ritmu. Ir vis dėlto Japonijos sostinė garsėja kaip prekybos ir finansų centras. Kiekvieną čia atvykusį šis miestas sužavi įspūdingo grožio šventyklomis ir preciziškai išpuoselėtais parkais, o taip pat - Japoniškų sodų gausa.

 

Keliaujame į imperatoriaus garbei pastatytą šintoistinę šventyklą Meiji (Meiji jingu). Šis dvasinis šintoistų centras yra apsuptas puikaus 365 skirtingų rūšių medžių sodu.

Tada grįžtame į vieną iš centrinių Tokijo rajonų Shinjuku, aplankydami Tokyo metropoliteną, kur įsikūrusi Tokijo savivaldybė. Pasikeliame į 45 aukšte esančią apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabus viso megapolio vaizdas.

 

Vakare užsukame į naktiniu gyvenimu garsėjantį Kabukicho rajoną – taip vadinamą Tokijo “raudonųjų žibintų” kvartalą.

 

PASTABA: šios dienos programa gali būti koreguojama pagal grupės pageidavimą dėl nuovargio po skrydžio ir laiko skirtumo.

 

Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

3 diena. TOKYO 


Papusryčiavę viešbutyje, traukiniu vykstame į Asakusa rajoną. Čia aplankome pačią seniausią šventyklą Tokijuje - Asakusa Kannon (Sensoji), kurios pilnas pavadinimas Samba Kinryu-zan Senso-ji, o tai reiškia “jaunos žolės ant aukšto kalno šventykla”.

 

Aplankę šią šventyklą, pasivaikščiosime apie 250 metrų besitęsiančiu Nakamise prekybiniu pasažu, kuriame galėsite įsigyti kažką autentiško prisiminimui sau arba lauktuvėms. Čia atsiveria plačiausias suvenyrų pasirinkimas - gatvėje yra apie 90 viliojančių parduotuvėlių. Šis pasažas nuveda iki pat Kaminarimon (Perkūno vartų). Šioje, jau keletą šimtų metų žinomoje gatvėje, galima surasti yukata (surišamų platesnės konstrukcijos kimono), dumblių pakuočių, japoniškų valgymo lazdelių, medinių šukų, tipiškais japoniškais raštais margintų audinių ir kitų gėrybių.

 

Pailsėję, pėsčiomis einame (apie 15 minučių) į šalia esantį prabangiausią Tokijo ir visos Japonijos Ginzos rajoną. Tai prestiziškiausiomis praduotuvėmis garsėjantis prospektas. Ne šiaip sau jis vadinasi Azijos Eliziejaus laukais. Tai intensyvi, įvaizdžiui, pinigams ir dėl pinigų tarnaujanti Tokijo prekybos vieta.

 

Po pietų vykstame į Mokslo ir inovacijos muziejų dirbtinėje Odaibos saloje. Susipažįstame su Japonijos šiuolaikinėmis technologijomis ir stebime roboto ASIMO pasirodymą. Taip pat šiame muziejuje pamatysite kvapą gniaužiančius robotus humanoidus, kurie tarsi žmogus reaguoja į juos supančią aplinką.

 

Vakare grožimės tradicinio japoniško Kabuki teatro pasirodymu. Kabuki teatre vaidina tik vyrai. Pasirodymui naudojami impozantiški kostiumai, ryškus makiažas, net kaunamasi samurajų kardais. Keturis šimtmečius tai buvo vienas pagrindinių Japonijoje menų.

 

Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

4 diena. TOKYO - HAKONE

Ankstų rytą traukiniu išvykstame iš Tokijo į Hakonės kalnų kurortą. Atvykę į Hakone Yumoto karštųjų versmių kurortą, kalnų traukinuku ir lyno keltuvais keliamės virš garuojančio Owakudani geizerių šlaito, kuris susidarė išsiveržus Hakonės ugnikalniui prieš 3000 metų.

 

Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į aukščiausią Japonijoje, legendomis apipintą Fudžijamos kalną. Fudžijamos kalnas - vulkaninės kilmės milžinas (3 776 m aukščio), miegantis nuo 1707 metų. Tai tobulos formos ugnikalnio pavadinimas - sakoma, kad jis kilęs iš japoniško žodžio „fuchi“, reiškiančio “ugnį”. Beje, šis kalnas yra garbinamas kaip šventas kalnas.Šiek tiek laiko stebime, kaip visas Owakudani kalnas garuoja, nes iš apačios veržiasi karštas vanduo ir kai kuriose vietose galima užuosti tikrą ugnikalnių sieros kvapą.

 

Lyno keltuvais nusileidžiame nuo Owakudani kalno iki Ashi ežero, susiformavusio išsiveržus ugnikalniui (723 m virš jūros lygio).

 

Pasiplaukiojame laivu vaizdingu Ashi ežeru.

 

Po pietų Hakone Matomachi apžiūrime Edo laikotarpio muitinės rekonstrukciją.

 

Vakare sugrįžtame į viešbutį Tokijuje ir čia pasiliekame dar vienai nakvynei.

5 diena. TOKYO - KYOTO

Papusryčiavę viešbutyje, vykstame į Japonijos kultūros lopšiu vadinamą senąją Japonijos sostinę Kiotą. Kiotas - tai bene vienas iš gražiausių pasaulio miestų. Arba, kaip yra sakoma, Kiotas - tikroji Japonijos širdis.

 

Vidurdienį atvykus į Kiotą, įsikuriame viešbutyje.

 

Kiotas - senas ir ypatingas miestas, pilnas UNESCO saugomų objektų. Daugiau nei tūkstantį metų buvęs Japonijos sostine ir šalies kultūriniu centru, Kiotas sužavės subtilaus ir trapaus senojo paveldo gausa. Po trumpo poilsio aplankome Nidžio (Nijojo) imperatoriškąją pilį - galios ir šalies valdžios perėjimo iš imperatoriaus į šiogūno rankas simbolį. Į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą įtraukti akmeniniai rūmų pastatai yra vienas geriausių japoniškosios feodalinės architektūros pavyzdžių. Stabtelėsime pasigrožėti pačiu svarbiausiu Japoniškosios kultūros akcentu - įspūdingu vyšnių sodu, supančiu visą Nidžio pilies teritoriją.

 

Vėliau keliaujame į vieną seniausių, VIII amžiuje pastatytą Kioto šventyklą Kyomizu (Kyomizu-dera). Ši šventykla taip pat yra UNESCO saugomas objektas. Tai išraiškingiausias Hejano periodo architektūros šedevras, pastatytas šalia Otova krioklio miškingose kalvose Kioto pašonėje. Einant link šventyklos, prieš akis iškyla medžių apsupti didžiuliai stogai, o aukščiau jų - įspūdingi vaizdai. Šventykla dar dėl iš uolų trykštančio krioklio vadinama “tyro vandens šventove”, o vanduo laikomas stebuklingu. Ypač įspūdinga yra didžiulė medinė terasa, pastatyta ant 139 kolonų. Nuo terasos atsiveria kvapą gniaužianti miesto panorama, apsupta trijų kalnagūbrių, kurie pavasarį paskęsta vyšnių žieduose, o rudenį - auksiniuose medžių lapuose.

 

Vakare pasivaikščiojame po senąjį Kioto senamiestį bei garsųjį Giono kvartalą, kuriame galima sutikti paslaptingas geišas.


Geiša - iš japonų kalbos išvertus, reiškia “menininkę”. Kioto geišos turi atskirą pavadinimą - „geiko“, pažodžiui “meno moteris”. Šiuo metu mieste gyvuoja kelios tradicinės „geiko“ bendruomenės. Dvi jų įsikūrusios senajame Giono rajone. Kvartalo puošmena - seniausias Japonijoje Kabukio teatras. Beje, Gione buvo filmuojamas ir garsusis filmas “Geišos išpažintis”.

 

Nakvynė viešbutyje Kiote.

6 diena. KYOTO

Po pusryčių viešbutyje lankome žymiausias Kioto šventyklas.

Pirmiausia aplankome garsiąją dzenbudistinės filosofijos aukščiausiu įsikūnijimu tituluojamą Ryoanji (Taikaus drakono) šventyklą. Tai unikalus aplinkos formavimo filosofijos kūrinys.

Ryoanji šventykla buvo pradėta statyti kaip didinga užmiesčio vila, tačiau po to perstatyta kaip šventykla. Apžiūrime šį įspūdingą trijų aukštų pastatą.

 

Vėliau aplankome nuostabiu Japonišku sodu garsėjančią budistinę šventyklą bei visus žavintį ir itin mėgstamą Kinkakuji - Auksinį paviljoną (UNESCO paveldas).Tada vykstame į vieną iš gražiausių ir žaviausių vietų Japonijoje. Tai netoli Kioto žaliuojanti Bambukų giraitė. Ji garsėja ne tik savo natūraliu grožiu, bet ir čia sklindančiais mistiškais garsais, kuriuos sukelia bambuko stiebus siubuojantys vėjai. Bambukų giraitė yra viena populiariausių lankomų vietų netoli Kioto. Ji želia vaizdingame Arashiyama rajone, to paties pavadinimo kalno papėdėje ir užima 16 kv. kilometrų plotą. Kioto bambukų giraitėje vingiuoja vaizdingi takai, kuriais labai malonu pasivaikščioti. Tai išties ypatinga bei unikali vieta žemėje, priverčianti dažną keliautoją aikčioti ir žavėtis nepaprastu jos grožiu.

 

Nakvynė viešbutyje Kiote.

7 diena. KYOTO

Po pusryčių - laisva diena Kiote.

 

Ši diena - Jūsų laisvas laikas. Todėl galėsite pasimėgauti tokiais įspūdžiais ir patirtimi, kurios Jums svarbios asmeniškai.

 

Tiems, kas norės ir bus įdomu, pasiūlysime aplankyti vieno ar kelių Japoniškos mados gamintojų manufaktūras, dirbtuvės. O tie, kas nori rasti unikalių daiktų, bus palydėti iki išskirtinių parduotuvių bei Kioto gatvelėse esančių paslaptingų butikėlių.

 

Taip pat galėsime patarti, ką dar aplankyti, paragauti, išbandyti ar įsigyti. Kioto įvairovė - neišsemiama.

 

Nakvynė viešbutyje Kiote.


8 diena. KYOTO - YOSHINOYAMA - SENDAI


Po pusryčių viešbutyje, vykstame į Yoshino sakurų kalną. Yoshino kalnas yra UNESCO paveldu paskelbta vieta, žinoma dėl neapsakomos augmenijos gausos. Taip pat šis kalnas labai dažnai minimas japonų waka poezijoje bei liaudies dainose. Skirtingame aukštyje čia pražysta po tūkstantį sakurų medžių. Piligriminių maršrutų keliauninkai šį kalną vadina šventu, o žydintys medžiai juos pasitinka skirtinguose aukščiuose: tūkstantis sakurų medžių palydi juos papėdės zonoje, tada kitas tūkstantis - ties kalno viduriu, o trečiasis tūkstantis -  kalno viršūnės “kepurėje”.

 

Grįžę į Kiotą, esant galimybei, aplankome Fushimi Inari šventyklą. Tai puiki proga susipažinti su dar viena Japonijos religija šintoizmu. Iki šiol šintoizmas lieka populiari religija Japonijoje, o pagal jos paplitimą, antra po budizmo. Šintoistai turi daug dievų, kurie vadinami vienu bendriniu žodžiu kami. Kiekvienas dievas įkūnija kokią nors svarbią gamtos stichiją ar reiškinį. Fushimi Inari šventykla skirta ryžių dievui Inari. Šioje šventykloje išvysite ir daugybę lapių skulptūrėlių, nes šie gyvūnai yra laikomi dievo Inari pasiuntinukais.Vakare išvykstame traukiniu į Sendai miestą.

 

Nakvynė viešbutyje Sendai.

9 diena. SENDAI - MATSUSHIMA - AOMORIYA


Po pusryčių keliausime į vieną iš trijų gražiausių Japonijos vaizdų laikomą Matsushima salų  archipelagą.

 

Matsushima, Amanohashidate salos ir Itsukushimos šventovė - dalis UNESCO. Matsushima - tai grupelė salų, esančių Mijagio prefektūroje. Čia yra net 260 mažyčių, puselėmis apaugusių salelių.

 

Po pietų išvykstame į Japoniško stiliaus nakvynės namus Aomoriya (čia miegama ant grindų ištiesiamų čiužinių). Aomoriya susipažinsime su šiaurės Japonijos kultūra, virtuve, taip pat stebėsime didžiausio festivalio Nebuta matsuri improvizacinį pasirodymą Ryokano (nakvynės namų) svečiams.Nakvynė Japoniško stiliaus nakvynės namuose Aomoriya.

10 diena. AOMORIYA - HIROSAKI - TOKYO


Po pusryčių traukiniu vykstame į Hirosaki pilį, kurios apylinkėse pražįsta daugiau nei 2600 sakurų medžių, o skirtingų jų rūšių čia yra daugiau 50! Pvz., shidarezakura vadinama “raudanti vyšnia”, yaezakura - tai “dvisluoksnė vyšnia”… Visų rūšių išvardinti tiesiog neįmanoma!

 

Hirosaki sakurų festivalis yra vienas lankomiausių ir laukiamiausių renginių Japonijoje. Kasmet čia žydint sakuroms apsilanko daugiau nei 2 milijonai lankytojų. Išties, Hirosaki parkas yra vienas lankomiausių sakurų žydėjimo stebėjimo vietų. Kasmet, balandžio mėnesio pabaigoje, čia plaukte plaukia žmonės - ne tik Japonijoje besilankantys svečiai, bet ir patys japonai su šeimomis vyksta į sakurų žydėjimo festivalį.

 

Kai Amorio prefektūra nusidažo rožine vyšnių žiedų spalva, prasideda didysis džiaugsmas akims, šventė sielai…

 

Pradedant sakurų tuneliu vakarinėje Hirosaki parko pusėje, kur kvapnių žiedų apsuptyje galima pasijausti lyg sapne, ir baigiant nuostabiu paupiu, kur irkluojant valtelę, vandenyje atsispindi nuostabus sakurų žiedų kilimas.

 

Patikėkite, nei žodžiais, nei fotografijomis tiesiog neįmanoma aprašyti visos euforijos, kuri džiugina akį, uoslę ir viską, kas vadinama penkių pojūčių malonumu!

 

Vakare traukiniu grįžtame į Tokiją.

 

Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

11 diena. TOKYO

Paskutinė kelionės diena yra laisva, kad galėtumėte pasimėgauti sau rūpimais įspūdžiais ir patirtimis. Galėsite aplankyti tas Tokijo vietas, kurios Jums svarbios asmeniškai. Mielai konsultuosime ir patarsime kiekvienam asmeniškai, kaip ir ką aplankyti, paragauti, išbandyti, įsigyti.

 

Šią dieną galima aplankyti jaunimo madomis garsėjantį Harajuku rajoną - ypač ryškų ir išskirtinį Tokijo fragmentą. Spalvingi jaunų žmonių būriai, kurių pastangos atrodyti iššaukiamai ir nestandartiškai atspindi taip išreiškiamos jaunimo laisvės manifestą. Kiekvienas praeivis čia vertas dėmesio ir fotokadro. Neįtikėtinas gatvės madų spektaklis - prieš Jus!

 

Papildomai siūlome aplankyti:

 

Jei paskutinę kelionės dieną norite išnaudoti pažinčiai su dar nelankyta, ypač romantiška vietove toliau nuo megapolio, rekomenduosime ekskursiją po Nikko miestelį ir parką. Japonijoje sakoma: nesakyk, kad matei kažką nuostabaus, kol nesi matęs Nikko, Kioto ir Širakavos. Gamtos grožis ir išskirtinai puošnių budistų bei šintoistų šventyklų kompleksai tiesiog pakeri. Nuos seno Nikko buvo svarbi maldyklų ir šventyklų vieta, tačiau XVII a. tapo dar garsesnė dėl čia pastatytos šiogūno Tokugavos Iejasu mauzoliejaus. Tokugava yra garsiojo Edo periodo pradininkas ir viena svarbiausių japonams istorinių asmenybių. Aplankyti galima į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Tosho-gu šventyklų kompleksą, skirtą garsiajam Tokugavai. Kompleksas įsikūręs miško apsuptyje. Prie ornamentuotų Omotemono vartų pasitinka šventyklos sargai - dvi dievybių statulos. Komplekso takeliai vingiuoja taip, kad tarp pastatų būtų išlaikyta pusiausvyra ir harmonija, suteikianti iškilmingą atmosferą. Pastatai žavi itin puošniu dekoru, nebūdingu kitoms Japonijos šventykloms. Komplekso akcentas - ant apipavidalintų arklidžių pavaizduotos trys garsiosios beždžionės, sakančios: “Nematau pikto, negirdžiu pikto, nesakau pikto”.

 

Čia gausu piligriminių takelių, giraičių ir krioklių. Gamtos harmonija atsiskleidžia vienu įspūdingiausių Japonijoje 100 m aukščio Kegono kriokliu bei Čiūdzendžio ežeru.

 

Kitas pasiūlymas - aplankyti 1994 metais įkurtą pasaulinio garso architekto Tadao Ando suprojektuotą Menų sodą - moderniojo meno muziejų. Priešais Higašijamos kalnus, tarp vešlių medžių, išdygę šalto betono koridoriai, tekančio vandens sienos, raibuliuojantys baseinai čia įgyja nekasdienį vaizdą ir naujas prasmes… Šis aukščiausio lygio moderniosios architektūros kūrinių kompleksas - tai iššūkis tradicijai, tai kitoks požiūris į klasiką. Antai garsusis Mikelandželo paveikslas “Paskutinis teismas” buvo pakabintas ant sienos tarp dviejų dirbtinių krioklių. Pamatysite, kas šiame muziejuje atsitiko su Leonardo Da Vinčio “Paskutine vakariene”, kurgi vietą atrado Van Gogo, Claude Monet ir kitų pasaulinę šlovę pelniusių dailininkų darbai. Tadao Ando moderniojo meno muziejus


Šioje nestandartinėje meninėje aplinkoje ant kiekvieno posūkio arba priešaky susidursite su dar neregėtais menininkų sprendimais.

 

Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

12 diena. Skrydis namo.

Vykstame į oro uostą. Skrydis namo.

 

DĖMESIO!

Atkrepkite dėmesį į tai, kad LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.

 

Remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos. Į šią kelionę reikalingas naujausio pavyzdžio pasas (pagamintas 2006 08 28 ir vėliau)!

Svarbi informacija

Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa gali būti koreguojama. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už nuos negrąžinami.

 

Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius gali koreguotis dėl nenumatytų priežasčių. Kelionės organizatoriai pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (ypatingi gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatoriai neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz., nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai).

 

Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individiualią vaistinėlę.

 

Taip pat pasirūpinkite kelionės draudimu.